Тенгу (йокаї-ворони)

 Згідно з японською міфологією, стародавня форма тенгу, зображуваного як зла, подібна до ворони, істота з тілом людини. Він викрадав дорослих і дітей, розпалював пожежі й розривав тих, хто навмисно пошкоджував ліс. Іноді карасу тенгу звільняв викрадених ним людей, але такі "щасливчики", залишившись живими, поверталися додому недоумкуватими.

Тенгу любить чистоту, не терпить близькості людей, обманює подорожніх у горах, лісорубів, лякає їх громовим реготом, або зображуючи тріск зрубаних дерев. За народними повір'ями, після смерті зла або горда людина може перетворитися на тенгу.

Тенгу приписують екстраординарні фізичні здібності та навички володіння холодною зброєю. Зрідка вони служать наставниками в мистецтві війни та стратегії людям, яких вважають гідними. Також благородні тенгу виступають захисниками святих людей і храмів. Однак частіше тенгу - це злісні глузливі істоти, що прагнуть щоразу нашкодити людям. 

Тенгу терпіти не можуть зарозумілості, упередженості та марнославства, особливо коли йдеться про буддистських священиків і самураїв. Так до кінця епохи Камакура тенгу стає головним у літературі засобом для критики та викриття гріховності духовенства, захисником Дхарми.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Знамениті хебі

Значення слова кіцуне